Aktualności Media o Nas

motokobiety.pl | AK Syrena Meluzyna – pierwsze oficjalne zdjęcia

Firma motoryzacyjna AK Motor International Corporation publikuje pierwsze zdjęcia samochodu AK Syrena Meluzyna. Nowoczesny design Meluzyny inspirowany jest klasyczną Syreną, zaprojektowaną prawie 60 lat temu.

Po raz pierwszy Syrena zaprezentowana została w 1955 roku. Do roku 1983 produkowana była praktycznie w niezmienionej postaci. Piękna, czysta, subtelna linia i zmysłowy kształt oryginalnej, pierwotnej wersji Syreny sprawiły, że przetrwała ona próbę czasu i dziś jest być może znacznie bardziej atrakcyjnym i pożądanym samochodem niż kiedykolwiek wcześniej.
Między innymi z tego powodu firma AK Motor zdecydowała się zakupić wyłączne prawa do rozwoju, produkcji i sprzedaży klasycznej Syreny w nowoczesnej wersji.

„Oryginalną Syrenę charakteryzuje piękny, klasyczny design, który jednocześnie zawiera w sobie uniwersalne przesłanie
– podkreśla Arkadiusz Kaminski, założyciel AK Motor International Corporation, a jednocześnie projektant nowej Syreny.

„Postawiliśmy na klasykę i elegancję, na piękno zewnętrzne, odkrywając jednocześnie piękno wewnętrzne, piękno duszy, jakie ma to auto, które zauroczy z pewnością każdego jej użytkownika. Nasza nowa wersja Syreny wzorowana jest na oryginalnym projekcie samochodu i jest niemal odzwierciedleniem jej linii i stylistyki, zaprojektowana w taki sposób, aby nawiązywała do swojego pierwowzoru”.
Nowa AK Syrena Meluzyna będzie autem z przednim napędem. Planuje się umożliwić zastosowanie silników trzy- i czterocylindrowych o różnej pojemności w zależności od poziomu wyposażenia. Jednostka napędowa będzie ułożona poprzecznie z przodu.

Nowa Syrena Meluzyna S to wersja sportowa z napędem na cztery koła. Należy pamiętać, że oryginalne Syreny wielokrotnie brały udział w rajdach samochodowych, dlatego AK Motor również zamierza kontynuować tę sportową tradycję w przyszłości, by ocalić ich rajdowe dziedzictwo.


W wizji AK Motor na przyszłość uwzględnia się także hybrydowe modele Meluzyny  z instalacją paliwowo-elektryczną, które będą zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy jako Meluzyna HS. Zastosowanie modularności w oryginalnej wersji Syreny będzie miało miejsce także w jej nowych modelach.

Kolejne projekty AK Motor dotyczące innych wersji Syreny Meluzyny w kilku unikalnych konfiguracjach mają zostać przedstawione na nadchodzących miesiącach.

Related posts

interia.pl | Wiemy, ile będzie kosztować nowa Syrena!

onet.pl | Syrena Meluzyna – wielki powrót polskiej marki!

Informacja o wyniku postępowania w trybie zapytania ofertowego