Aktualności Media o Nas

tunguska.pl | Syrena Meluzyna

Jej terkotanie słychać było z daleka. Przy osiemdziesiątce wibracje wewnątrz stawały się nieznośne. Mimo tych niedoskonałości, Syrena 103 być może doczeka się nowoczesnej kontynuacji.

Terminy premiery nowego samochodu nie są jeszcze znane. Znany jest jego design kojarzący się z Mini Cooperem. Wiadomo również kto stoi za tym projektem. To biznesmen z Toronto, Arkadiusz Kamiński i jego założona w 2012 r. firma AK Motor. Po podpisaniu umowy z Fabryką Samochodów Osobowych S.A. stała się ona właścicielem praw do produkcji samochodów z historycznym znakiem firmowym. Brak informacji o strategicznych partnerach Arkadiusza Kamińskiego, z którymi miałby wdrożyć produkcję oraz dystrybucję. Czyli na razie mamy człowieka, szkice oraz markę. Prototypu maszyny nie widzieli jeszcze żadni dziennikarze.

Według książki pt: “Syrena Warszawska” – Stefana K. Kuczyńskiego, pieczęć z wizerunkiem Syreny, symbolizującej miasto Warszawa, pochodzi z roku 1400. Chociaż legenda Syreny poprzedza ten rok, przyjęliśmy tę datę, jako datę narodzin marki Syrena. 30-letnia nieobecność Syreny na rynku motoryzacyjnym powinna być postrzegana jako przerwa, która była konieczna, aby wreszcie została ona naprawdę doceniona jako marka, co może przyczynić się do zwiększenia popytu na tę markę, który może być większy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Arkadiusz Kamiński dodaje: „Syrena jest jak piękna ‚Syrenka’ – pół kobieta, pół ryba, władająca mieczem i tarczą. Znajduje się w pełnej gotowości do walki o to, co jest piękne w życiu, o wartości, które są dla nas cenne, przez co jest symbolem piękna i walki. Syrena nie jest bóstwem, lecz jako postać, uosobieniem ‚Pięknej Walecznej Duszy’. Bez względu na barwy polityczne, czy wiarę, Syrena jest symbolem, który każdy Polak pokocha”.

Related posts

WP.PL| Syrena Meluzyna R. Jeździliśmy tym samochodem!

autostuff.pl | Będzie nowa Syrena?

MSN.COM| Nowa Syrena Ligea – jest szansa na produkcję?