Aktualności Media o Nas

onet.pl | Syrena powraca – AK Motor Polska przywróci dawną markę

Od ostatnich doniesień prasowych na temat nowej Syreny minęło trochę czasu. Firma AK Motor International Corporation wciąż jednak działa i nie ustaje w wysiłkach przywrócenia Syrenie jej należnego miejsca we współczesnej historii. W tym celu powołana została firma AK Motor Polska z siedzibą w Warszawie, o czym Onet informuje jako pierwszy.

Jak zdradził nam prezes AK Motor, dziewiątego lipca 2014 r. zarejestrowana została polska spółka motoryzacyjna – AK Motor Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dzięki temu to polska firma będzie głównym podmiotem, tworząc wraz z AK Motor International Corporation grupę kapitałową, posiadającą prawa do rozwoju, produkcji i sprzedaży samochodów pod marką Syrena.

– Struktura grupy pozwala na tworzenie międzynarodowej platformy współpracy na rzecz wprowadzenia do produkcji nowej Syreny. Jednocześnie stanowi ona gwarancję, że znak Syrena pozostanie w kraju, do którego zawsze należał i należy – do Polski – wyjaśnia właściciel firmy AK Motor.

Pan Arkadiusz Kamiński, prezes firmy – Polak mieszkający w Kanadzie – przypomina, że kanadyjska spółka AK Motor International Corporation przejęła prawa do polskiej marki samochodów Syrena i jest jedynym jej kontynuatorem.

– Odrodzenie polskiej marki samochodów stwarza możliwości wspólnej pracy Polaków w kraju i za granicą, tak by „królowa polskich szos” sprzed lat, wróciła na nie dzisiaj. W Polsce funkcjonuje obecnie wiele innowacyjnych firm produkujących podzespoły dla sektora motoryzacyjnego. Obecnie poszukujemy kontaktu do producentów silników i skrzyń biegów, a także silników elektrycznych – mówi Kamiński.

– Producentów i projektantów tych podzespołów zapraszamy do kontaktu z AK Motor. Strategią naszego projektu jest, aby marka Syrena pozostała polską marką tworzoną przez Polaków i wzbogaconą o międzynarodowe doświadczenia Polaków mieszkających za granicą – dodaje.

Prezentowane na zdjęciach projekty Syreny Meluzyny w barwach narodowych powstały dla uczczenia 25 lat wolnej Polski.

Przypomnijmy, że trwają wysiłki na rzecz przywrócenia do życia marki Syrena. W planach jest m.in. 5-osobowy model Syrena Meluzyna, który ma mieć 4062 mm długości, 1800 mm szerokości i 1479 mm wysokości. Bagażnik pomieści od 400 do 440 litrów. W wersji budżetowej L pod maskę trafi 3- lub 4-cylindrowy silnik o pojemności do 1,5 litra. Cena startować ma od około 35 tys. złotych. Więcej szczegółów, wersje silnikowe i ceny Syreny Meluzyny

 

Related posts

newzar.wordpress.com | New Polish Syrena [ENG]

motokobiety.pl | AK Syrena Meluzyna – pierwsze oficjalne zdjęcia

dziennik.pl | Tak wygląda nowa syrena kabriolet. Ekskluzywne zdjęcia i WIDEO