Aktualności Media o Nas

autostuff.pl | Będzie nowa Syrena?

Będzie nowa Syrena?
 

Kolejne nowości z frontu walki o powrót polskiego samochodu.

Kandydatów jest dwóch. Jednym z nich jest firma AMZ z Kutna, której prototyp Syrenki już jeździ. Drugi, to AK Motor International Corporation założona przez Arkadiusza Kamińskiego. Ta firma z kolei ma prawa do posługiwania się nazwą „Syrena”, ładne grafiki i sporo polubień na portalach społecznościowych.

 

W 2013 roku Arkadiusz Kamiński podpisał umowę z Fabryką Samochodów Osobowych z Żerania, na mocy której FSO zachowuje prawa do marki, jednak daje AK Motor możliwość jej wykorzystania w nowych autach. Umowę ratyfikowano w Warszawie przed kilkoma dniami  i, co ważne, jest również w niej zapis o współpracy z FSO, które ma zapewnić wsparcie ze strony technologicznej.

 

Pewne nadzieje, na realizację projektów daje współpraca AK Motor z FSO. Zdj. AK Motor via facebook.com

Arkadiusz Kamiński zapowiedział, że model w skali 1:5, znanej już nam Syreny Meluzyny ma się pojawić w najbliższych tygodniach. Ma być to niewielki dwudrzwiowy sedan o kształtach naszej Królowej Poboczy. Pod maskę trafią trzy- i cztero- cylindrowe silniki, które będą napędzać zależnie od wariantu przednią lub obie osie. Oprócz tego zaprezentowano projekt dwudrzwiowego auta sportowego o nazwie Syrena Ligea. Silnik ma znaleźć się w centralnym miejscu nadwozia. Kamiński popuszcza wodze fantazji, jak powiedział portlalowi dziennik.pl: „Podwozie Ligea zostało zaprojektowane od samego początku tak, aby pomieścić różne zespoły napędowe, w tym napęd hybrydowy czy napęd w całości elektryczny lub elektryczny odrzutowy”

Autor: Piotr Skowron

Related posts

polishmarketsquare.com | Umowa AK Motor Polska i FSO

bizmotpolska.pl | AK Syrena Meluzyna i AK Syrena Ligea

interia.pl |Syrena Meluzyna. Pierwsze oficjalne zdjęcia!