Aktualności

Syrena będzie miała także napęd elektryczny

AK Motor i FSO pracują nad w pełni elektrycznymi nowymi Syrenami. Kiedy możemy spodziewać się takich aut na drogach?

W ubiegłym roku wyprodukowany został samochód wyścigowy z tradycyjnym napędem – AK Syrena Meluzyna R, która jest już dostępna w ofercie. Kolejnym krokiem dla firmy będzie stworzenie aut z napędem elektrycznym.

Po analizie rynku, biorąc pod uwagę globalne trendy związane z „zieloną motoryzacją”, zapadła decyzja, aby teraz w pierwszej kolejności skoncentrować się na rozwoju samochodów elektrycznych. Pierwszy pojazd skierowany do szerszej grupy nabywców będzie autem z takim właśnie napędem. 4 kwietnia 2016 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie z przedstawicielami AK Motor i FSO, gdzie zaprezentowana została strategia wprowadzenia na rynek ekologicznych pojazdów elektrycznych marki Syrena.

– Stworzenie w pełni polskiego pojazdu napędzanego energią elektryczną stanowi wielkie wyzwanie dla naszej firmy, dlatego AK Motor, podejmując się realizacji tego zadania, zaprasza do współpracy przedstawicieli nauki, biznesu, rządu oraz władze samorządowe i wszystkich, których celem jest upowszechnienie elektromobilności. Potencjał polskich przedsiębiorstw oraz nauki jest na tyle duży, że podejmując wspólne starania, jesteśmy w stanie stać się liderem tego segmentu, nie tylko w skali kraju, ale i poza nim – mówi Arkadiusz Kamiński, założyciel firmy AK Motor.

Pierwszym autem elektrycznym będzie AK Syrena NIXI. Model zostanie zaprezentowany w najbliższych miesiącach jako miejski pojazd, początkowo dwuosobowy, ale w niedalekiej przyszłości pojawi się także wersja czterodrzwiowa pod nazwą AK Syrena Derceto E. Elektryczne auta marki Syrena będą pojawiały się sekwencyjnie według nastepującej kolejności: AK Syrena NIXI, AK Syrena Ligea E, AK Syrena Meluzyna E i AK Syrena Derceto E.

Related posts

WP.PL| Syrena Meluzyna R. Jeździliśmy tym samochodem!

Magazyn.allegro.pl | Syrena meluzyna R: królowa polskich szos powraca

17 stycznia 2014 r. – Pierwsze spotkanie prasowe AK Motor; Prezentacja pierwszych wizualizacji nowej Syreny.

1 Komentarz

Syrena Nixi - polski samochód elektryczny. Można już zamawiać 14 lutego 2017 at 22:30

[…] przy tym wspomnieć, że debiut Nixi nie jest wielką niespodzianką. AK Motors zapowiadało już pod koniec zeszłego roku, że prowadzi rozmowy z Ministerstwem Rozwoju i zamierza zaprezentować światu samochód […]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.