O firmie

O firmie AK Motor

Założona w Kanadzie, 14 lutego 2012 roku firma AK Motor International Corporation jest firmą motoryzacyjną, która opiera się na modelu zarządzania własnością intelektualną. Koncentrujemy się również na zarządzaniu kapitałem marki, technologicznych i biznesowych innowacjach oraz na monetyzacji własności intelektualnej i administrowaniu licencjami. W budowaniu naszej organizacji według tych wytycznych, ustanawiamy nowy model biznesu, który daje najlepszą szansę osiągnięcia sukcesu samochodom Syrena.

Po podpisaniu umowy z pierwotnym właścicielem, firma AK Motor uzyskała prawa do rozwoju, produkcji i marketingu samochodów pod marką Syrena. Nowoczesny projekt Syreny przedstawiony przez AK Motor jest oficjalną kontynuacją marki Syrena, rozpoczętą w Polsce w latach 50-tych.

W dniu 9 lipca 2014 r. została założona firma AK Motor Polska Sp. z o.o., która stała się jednocześnie siedzibą główną firmy, a teraz jest centrum operacji projektowych i realizacyjnych; odpowiada za rozwój biznesu, jak również za politykę Marketingowo-PR-ową.

Biuro w Kanadzie jest aktualnie pierwszym zagranicznym oddziałem.

AK Motor nie wyobraża sobie przyszłości bez nowoczesnych samochodów marki Syrena na polskich i światowych drogach. Zaangażowaliśmy się w ten projekt, aby nie tylko marzyć o zmianie, o reaktywacji  polskich samochodów, ale by marzenia stały się rzeczywistością.

O marce motoryzacyjnej Syrena

Syrena jest najważniejszą polską marką samochodową, nazwaną na cześć polskiej legendy, symbolizującej stolicę, mitycznej warszawskiej „Syrenki”, której pochodzenie sięga XIV wieku. Pierwsze auto Syrena zostało zaprezentowane w Polsce, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1955 r. Produkcję samochodów rozpoczęto w 1957 r. w Warszawie. Od 1972 r. auta produkowane były poza stolicą Polski aż do 1983 r. Łącznie od roku 1955 do zakończenia produkcji powstała rekordowa liczba Syren w ilości 521 311 sztuk.