O firmie AK Motor

Założona w Kanadzie, 14 lutego 2012 roku firma AK Motor International Corporation jest firmą motoryzacyjną, która opiera się na modelu zarządzania własnością intelektualną. Koncentrujemy się również na zarządzaniu kapitałem marki, technologicznych i biznesowych innowacjach oraz na monetyzacji własności intelektualnej i administracji licencji. W budowaniu naszej organizacji według tych wytycznych, ustanawiamy nowy model biznesu, który daje najlepszą szansę osiągnięcia sukcesu samochodom Syrena.

W lutym 2013 r. firma AK Motor nabyła wyłączne prawa do produkcji, rozwoju, marketingu i sprzedaży samochodów marki Syrena.

W dniu 9 lipca 2014 r. została założona firma AK Motor Polska Sp. z o.o., która stała się jednocześnie siedzibą główną firmy, a teraz jest centrum operacji projektowych i realizacyjnych; odpowiada za rozwój biznesu, jak również za politykę marketingowo-PR-ową. Biuro w Kanadzie jest aktualnie naszym zagranicznym oddziałem.

W firmie AK Motor International Corporation, nie wyobrażamy sobie przyszłości bez nowoczesnych samochodów marki Syrena na drogach świata. Zaangażowaliśmy się w ten projekt, aby nie tylko marzyć o zmianie, ale by nakreślić racjonalną strategię biznesu, która daje odpowiedzi na pytanie – „Jak mamy zamiar tego dokonać?”

logo
fso_logo

O marce motoryzacyjnej Syrena

 

Syrena jest najważniejszą polską marką samochodową, nazwaną na cześć polskiej legendy, symbolizującej stolicę, mitycznej warszawskiej „Syrenki”, której pochodzenie sięga XIV wieku. Pierwsze auto Syrena zostało zaprezentowane w Polsce, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1955 r. Produkcję samochodów rozpoczęto w 1957 r. w Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) na warszawskim Żeraniu, gdzie wytwarzano samochody do roku 1972. W latach 1972-1983 Syrena była produkowana w Fabryce Samochodów Małolitrażowych (FSM) w Bielsko-Białej, w Polsce. Łącznie od roku 1955 w FSO i FSM wyprodukowano wówczas rekordową liczbę Syren w ilości 5 21311 sztuk.