Syrena Nixi jest odpowiedzią firmy AK Motor na potrzeby współczesnych miast. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zatłoczonych aglomeracji, borykających się zarówno z problemem braku miejsc parkingowych, jak również z zanieczyszczeniem środowiska, AK Motor podjęła się wyprodukowania małego, miejskiego, ekologicznego auta osobowego. Podążając za trendem elektromobilności zdecydowano, że będzie to model z napędem elektrycznym. Samochód dedykowany będzie do jazdy po drogach publicznych. Początkowo w wersji dwu-osobowej, a następnie cztero-osobowej. Zaprojektowane od podstaw i wykonane w Polsce przez polskie firmy będzie pierwszą, osobową, polską konstrukcją w nowoczesnej odsłonie.

Projekt reaktywacji Syreny NIXI skupił wokół siebie grono wybitnych specjalistów, firmy oraz jednostki badawcze. Pierwszy model auta będzie wersją dwuosobową, w której zmieści się jeszcze bagaż, tak by móc swobodnie przemieszczać się po mieście. NIXI nie będzie emitować spalin, co pozwoli na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Zaimplementowanych zostanie szereg innowacyjnych rozwiązań. Skorzystamy m.in. z nowoczesnego silnika elektrycznego, jak również zasobników energii, stosując najnowszą technologię bateryjną na świecie. Samonośne podwozie zostanie skonstruowane w taki sposób, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Autorskie rozwiązania konstrukcyjne wraz z nowoczesną technologią, stanowić będą o innowacyjnym charakterze auta.

Syrena NIXI dostępna będzie dla indywidualnych nabywców, jak również dla klientów instytucjonalnych. Jej odbiorcami będą kierowcy poszukujący praktycznego, nowoczesnego środka transportu, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów użytkowania. (Dalsze szczegóły wkrótce).